Respuesta :

Answer:

$5.33

Step-by-step explanation:

12 divided by 9=1.333333

6 divided by 4.5= 1.333333

4 multiplied by 1.333333=5.33

Vimal1

Answer:

First we need to find how much 1 goldfish cost

9÷12 = 0.75

4.5÷6 = 0.75

So 1 gold fish cost 0.75 dollars

To find for 4

4 x 0.75 = 3 dollars

Therefore 4 goldfishes cost 3 dollars

ACCESS MORE