Respuesta :

Wolfyy

Answer:

$32.5

Step-by-step explanation:

Find the unit cost by dividing.

97,500 / 15,000 = $6.5

Multiply to find the cost of five.

6.5 * 5 = $32.5

Best of Luck!

Answer:

therefore the cost of 5 reams paper is

RS 3250000