Respuesta :
Answer:
$32.5
Step-by-step explanation:
Find the unit cost by dividing.
97,500 / 15,000 = $6.5
Multiply to find the cost of five.
6.5 * 5 = $32.5
Best of Luck!
Answer:
therefore the cost of 5 reams paper is
RS 3250000
Answer:
$32.5
Step-by-step explanation:
Find the unit cost by dividing.
97,500 / 15,000 = $6.5
Multiply to find the cost of five.
6.5 * 5 = $32.5
Best of Luck!
Answer:
therefore the cost of 5 reams paper is
RS 3250000