Guys help me please I don’t even understand any of what it’s asking and I’m in 7th grade please help
![Guys help me please I dont even understand any of what its asking and Im in 7th grade please help class=](https://us-static.z-dn.net/files/da1/f9ea151fc7a48103ce48b05fbb90e8c0.png)
Answer: Trail mix and shower sponges can be predicted for the cost of 100 items.
Step-by-step explanation: this is because those charts have a constant rate of change. For the trail mix chart, for every pount of trail mix the cost is $3.00 this doesn't change. The same method works for the shower sponge chart. The other two charts vary in price so you couldn't predict the cost of 100 units.