Answer:
$31.96
Step-by-step explanation:
To find how many gallons you need, divide 320 by 34.
[tex]\frac{320}{34} =9.4 (rounded-to-the-nearest-cent)[/tex]
So now that we know we need 9.4 gallons, we multiply 9.4 times the price per gallon ($3.40)
9.4 x $3.40 = $31.96