Somebody help me with questions 10 and 11 I’ll appreciate!
![Somebody help me with questions 10 and 11 Ill appreciate class=](https://us-static.z-dn.net/files/d88/d288d9e0eaa408c86a1d8ca387cb3483.jpeg)
Answer:
10. • crate=6 boxes
$95.94/6
=$15.99
$15.99 per box
• 1 box=20 tiles
$15.99/20
=$0.7995
$0.7995 per tile
Answer:
10. • crate=6 boxes
$95.94/6
=$15.99
$15.99 per box
• 1 box=20 tiles
$15.99/20
=$0.7995
$0.7995 per tile
Step-by-step explanation: