jes91676 jes91676
  • 17-08-2021
  • Mathematics
contestada

Write a function rulle

Write a function rulle class=

Respuesta :

Dan2008
Dan2008 Dan2008
  • 17-08-2021

Hey, there! Based on the table from the picture, every hour increased is $6 increased for the cost of the rental.

First hour: $10

Second hour: $16

Third hour: $22

Fourth hour: $28

So, final answer is:

+1 hour=+$6.

Anyways, I hope this helps! Enjoy your day! Take care!

Answer Link

Otras preguntas

excess glucose in your body is stored in your liver as glycogen. how do you suppose your body knows when to convert glucose to glycogen and glycogen back to glu
Find the pair of words that has the same kind of relationship as the numbered pair. excrescence : outgrowth :: This is the pair. A. facsimile : copy B. cont
_______________________ item | cost | ----------------------------------------| pickles | $0.20 per oz. | bread | $0.75 per
when sunlight excites electrons in chlorophyll, how do the electrkns change
An extended period of well below average rainfall is known as a
12 dogs decreased by 25%
art is often controversial because
974.835 divided by 12.45
War with Judah weakened Israel, which was then invaded by _____ in 722 BCE.
what are three keys to time management???