Respuesta :

Find his speed by dividing distance by time:

Speed = 434 miles / 7 hours = 62 miles per hour

Multiply speed by time:

62 miles per hour x 10 hours = 620 miles

He will travel 620 miles.

Explanation:

620 miles is your answer

Ver imagen Аноним
ACCESS MORE
EDU ACCESS