yomama1611
yomama1611
20-06-2021
Mathematics
contestada
Still trying to understand this help
Respuesta :
Cathi
Cathi
20-06-2021
Start. With 4 divided by 5. =. .80. They cost 80 cents an ounce.
The second part is 1 divided by .80. = 1.25 ounces.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
What layer of the atmosphere is extremely cold
What is 18 expressed as a percent? Enter your answer in the box.
Fill in the blanks: Rosa: ¿Cómo te fue en el banco? Emily: ¡Muy bien! Diego abrió una ______________ en el banco. Rosa: Y ¿cuáles opciones tiene Diego para saca
has at least one unsaturated bond - a place where hydrogen can be added to the molecule
On a coordinate plane, is translated 3 units up and 3 units to the right to create Line p is drawn through P and and Line q is drawn through Q and Which sta
Answer to this quest
This line plot shows something about trails in a state park. What is true about the data in this line plot?
Cyanobacteria in polar regions a. can only grow in open water. b. are limited to the summer months. c. provide the basis of ecosystems in the polar environments
Which of the following statements best explains how using a production possibilities frontier (PPF) helps set up efficient production? A.) A PPF helps predict w
A publisher receives cash for a magazine subscription during Year 1. The publisher sends magazines on a monthly basis to that customer in Year 2. According to t
ACCESS MORE