CoolLearner12 CoolLearner12 18-06-2021 Mathematics contestada Gabrielle needs 12 cups of pineapple juice for the fruit punch she is making. The pineapple juice costs $2.50 per quart. How much will Gabrielle pay for the pineapple juice? I’m really struggling can I have some explanations on this please?