kaydeelynncregger77 kaydeelynncregger77 17-06-2021 Mathematics contestada A toothbrush sells for $1.75, but the actually cost of materials for the toothbrush is $0.65. If the operating cost of the factory and paying the workers is $5800 per day, what is the least amount of toothbrushes the company must sell per day?