jahjah8002 jahjah8002 17-06-2021 Mathematics contestada A grocery store sells apple and oranges by the pound the cost of the apples is $1.30 the cost of the oranges is $1.84 how much more is the cost for 1 and 1 half pound of oranges than the cost for 1 and 1 half pounds of apples?