Respuesta :

Answer:

Lily spent $19.20, Sue spent $4.80. Make sure to include the units.

Step by Step:

Lets say Sue is X

4x+x=24

5x=24

x=24/5

x=4.8

So sue spent 4.8.

24-4.8=19.2

Lily spent 19.2

Check:  4(4.8)=19.2

19.2+4.8=24

ACCESS MORE