AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
![AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH class=](https://us-static.z-dn.net/files/da8/689a2970d3f3d83a83ea9105e53624c9.png)
Answer and Step-by-step explanation:
THE QUESTION IS NOT FROM A QUIZ, IT IS FROM A HOMEWORK ASSIGNMENT.
The unit rate is D. $4.00 per pound.
This is because we see on the graph that at 1 pound of fudge, the cost is 4 dollars.
When looking at the unit rate, you want to look at y value for when x is 1.
#teamtrees #PAW (Plant And Water)