Respuesta :

Answer:

$64

Step-by-step explanation:

96 ÷ 6 = 16

(we want to know how much 1 class costs)

16 x 4 = 64

(once we know how much 1 class costs, we can work out how much 4 classes cost)

ACCESS MORE