PLEASE HELP FAST Looking for the bottom angle to find my answer! 30 POINTS

x = 242.7 m
Step-by-step explanation:
First we need to find the angle at one of the parachutists:
180 - 57 - 43 = 80°
We then use sine law to find the distance between the parachutists
[tex] \frac{x}{ \sin(57) } = \frac{285 \: m}{ \sin(80) } [/tex]
Solving for x
[tex]x = (\frac{ \sin(57) }{ \sin(80) } )(285 \: m) = 242.7 \: m[/tex]