shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

someone pleaseee help meee!!!
Rachel is a stunt driver, and she's escaping from a building that is about to explode! DDD represents Rachel's remaining distance (in meters) after ttt seconds.
what size volumetric flask would you use to create 1.50 M solution using 43.85 g of nacl​
balancing this equation 2 C2H2 + O2 CO2 + H2O
Analyze the role of the Colombian Exchange in shaping patterns of colonization prior to 1607.
Which of these human behaviors has the greatest potential to harm the environment
D=h+9 The variable H represents the number of hours worked, and the variable d represents the amount of dough prepared how many hours did Eli work if he prepare
If $500 yields $51.76 in simple interest over 7yrs, what is the annual rate? Answer need to be rounded to the nearest thousandth
As water changes state,the mass of the sample does not change.the size of the water molecules_______ Fill in the blank a.changes b.does not change
State whether each number is rational or irrational