Ivy bought 10 packs of cups for her holiday party. A pack of MEDIUM cups costs $1.80 and a pack of LARGE cups costs $2.40. She paid a total of $21.60. How many packs of each size cup did she buy? First complete the equations below, where M stands for packs of Medium and L stands for packs of Large cups. 1.80M + 2.40L = 21.60; M + L = 10 Now use the equations to find the number of packs of medium and large cups. [?] packs of medium cups; [] packs of large cups Enter​
![Ivy bought 10 packs of cups for her holiday party A pack of MEDIUM cups costs 180 and a pack of LARGE cups costs 240 She paid a total of 2160 How many packs of class=](https://us-static.z-dn.net/files/dd5/987d841752413578a97200b1b3aed5ce.jpg)