contestada

2. One pound of pineapples costs $4.80. Jessica bought
3/4 pounds. How much did Jessica spend on pineapples?

Respuesta :

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

Jessica spent $3.60 on 3/4 pounds of pineapple.
ACCESS MORE
EDU ACCESS