A company manufacturers and sells x electric drills per month. The monthly cost and price-demand equations are
C(x)=64000+60x, p=190−x/30, 0≤x≤5000.

a) production level at max revenue = 2850
b) price to max profit = $125
c) Suppose that a 5 dollar per drill tax is imposed. Determine the number of drills that should be produced and sold in order to maximize profit under these new circumstances. ???