alfarsiahmed696 alfarsiahmed696 27-04-2021 Physics contestada A student’s room has a TV (250 W) ,heater (1150 W) and lamp (200 W) Electricity costs 10 fills per KWh. Calculate how much it would cost to run these three appliances for a total of 2 hour 30 minutes ? Answers: 240p 24p 4p 40p