Seudónimo Seudónimo
  • 28-11-2016
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by wieght.A six-ounce bag of mixed nuts casts $3.60 . Predict the cost of a two_ounce bag

Respuesta :

10Lucas10
10Lucas10 10Lucas10
  • 28-11-2016
1.8 you divide 3.60 by 2 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 28-11-2016
add 3.60 twice because it says that for one once
Answer Link

Otras preguntas

I do not know how to calculate my budget. I'm ________ money in things that are not worth it.
Which of the following did a vassal receive in exchange for his loyalty? PLLEASE HELP A. the right to farm the lord's land B. the right to an estate C. th
#77 please and thanks. Need the help ASAP
given that f(x) =5x-10 qnd g(x) = 1/5 x+2 find (f×g)(x)​
What is Seen as a dark layer of yellow from the chemicals in the air around cities
................. math help plssss ❤️❤️❤️
in which situation are the individual molecules moving the fastest bowl of hot soup glass of ice tea cup of boiling water
which group was responsible for determining the borders of African colonies and later countries?
Which choice is an abiotic factor of an ecosystem? A. Rocks B. Fungi C. Ants D. Dogs ——————————————— PLZZZ HELP HURRY!!!!!!
What is the insertion of the vastus lateralis?