Jessica is buying several bunches of bananas to make desserts for a fundraiser. She can buy 10 pounds of bananas for $14.90 or 8 pounds of bananas for $12.08.
Part A
How much does each pound of bananas cost in each case?
Drag the tile with the cost of each pound to the correct box.
Each tile may be used once or not at all. And part b plz help