at5525
contestada

"What if calories cost money? That is, what if one calorie cost one cent, adding up to your entire meal?** **For example, a large Big Mac meal at McDonald's would cost $13.20. Do you think charging per calorie would change people's eating habits? Why or why not?*** (at least 7 sentences)