emolyroger
emolyroger
30-03-2021
Mathematics
contestada
Find the unit rate: $1.98 for 3 pounds
Respuesta :
fnej
fnej
30-03-2021
Answer:
$0.66 or 66 cents
Step-by-step explanation:
[tex]\frac{1.98}{3} =0.66[/tex]
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
according to newtons first law the motion of an object does not change if the net force acting on it is zero
When you graph a linear function, slope refers to the steepness of the line the function makes. The slope of this line is the same as the of the linear function
Please help me I have no idea what I am doing.
A window-washing crew can finish 15 windows in 18 minutes. If this crew was assigned to wash all of the 24,348 windows on the outside of the Burj Khalifa at thi
Define Cash Crops in 5 words or less
Lizard able to run in ceilings and walls.why?
plz do the assignt i made it fun i promise owo on class kick code MND94J
What happened when Ivy went to her first day of school? In the book of echo.
What were the Aryan people hoping to find when they left their original homeland? will give brainliest help
What's the reciprocal of -2?
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico