janderson164 janderson164 27-03-2021 Mathematics contestada You are throwing a party and are trying to decide where to buy pizza from. Which of the options below would give you the best deal per pizza? Option 1 (Giordano's): 15 pizzas for $300 Option 2 (Lou Malnati's): 12 pizzas for $252