yesterjoseph200 yesterjoseph200 17-11-2016 Mathematics contestada A grocery store sells 6 oranges for $2. Assume that the cost of the oranges varies directly with the number of oranges. This situation can be represented by y=1/3x. Graph the equation. What is the cost per orange