lupeavalos546 lupeavalos546 17-03-2021 Mathematics contestada John started with $35 to spend at the state fair. His ticket cost $20 and then he bought 2 pretzels for $6 each. He wants to get an unlimited game pass that costs $15. How much more money does he need to afford the unlimited game pass?