Respuesta :

Answer:

$0.11 per ounce

Step-by-step explanation:

$1.32/12oz = x/1oz

Cross Multiply.

1.32 = 12x

Divide both side by 12.

1.32/12 = x

Convert to decimal.

$0.11 for 1 ounce

ACCESS MORE