RJB31
contestada

11. Mikasi and Julie are determinining which size drink is the better buy per ounce.

Choice A-2 pound bottie costing $3.90 or

Choice B-a 36 ounce bottle for $3.05.

(Hint: 1 pound = 16 ounces)
Show your calculations and indicate your choice clearly.

11 Mikasi and Julie are determinining which size drink is the better buy per ounce Choice A2 pound bottie costing 390 or Choice Ba 36 ounce bottle for 305 Hint class=