11. Mikasi and Julie are determinining which size drink is the better buy per ounce.
Choice A-2 pound bottie costing $3.90
or
Choice B-a 36 ounce bottle for $3.05.
(Hint: 1 pound = 16 ounces)
Show your calculations and indicate your choice clearly.
![11 Mikasi and Julie are determinining which size drink is the better buy per ounce Choice A2 pound bottie costing 390 or Choice Ba 36 ounce bottle for 305 Hint class=](https://us-static.z-dn.net/files/d35/c0a38731be674597ca938a4029f4be43.png)