contestada


Jill has $6 in her purse. She earns $5 by
selling candy, she spends $10 on flowers,
earns $4 by selling cookies, then spends
$3 on ice cream. How much does she
have?

Respuesta :

dauyds

Answer:

income:

6+5+4= 15

expenses:

10+3= 13

15-13= 2 dollars

ACCESS MORE
EDU ACCESS