Rau4lieBari Rau4lieBari 16-11-2016 Mathematics contestada A grocer has two varieties of tea; one that is $3 per kg and one that is $4 per kg. how many kg of each should the grocer mix in order to obtain 20 kg of a mixture worth $3.25/kg?