Wattan Company reports beginning inventory of 14 units at $42 each. Every week for four weeks it purchases an additional 14 units at respective costs of $43, $44, $47, and $52 per unit for weeks 1 through 4. Compute the cost of goods available for sale and the units available for sale for this four-week period. Assume that no sales occur during those four weeks.