1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?
![1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=](https://us-static.z-dn.net/files/d2e/30a2444a2cf30ef9ec5536f4e746fb68.jpg)
Answer:
C.
Step-by-step explanation:
This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.