maloryglory
maloryglory maloryglory
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with the first part I will give brainliest

I need help with the first part I will give brainliest class=

Respuesta :

yo21423
yo21423 yo21423
  • 03-03-2021

Answer:15 candy bars are solddd

Step-by-step explanation:

Answer Link
rocco44 rocco44
  • 03-03-2021

Answer:

I believe the answer is $3.50

Step-by-step explanation:

1. You can see that 2 candy bars (x axis) sold result in $7 being spent (y axis).

2. To get how much the band makes for selling 1 candy bar, you divide the $7 by two.

Answer Link

Otras preguntas

If pencils cost $2.40 for twelve, What is the unit price per pencil?
Ricky notices a similarity between a fried egg and the diagram of a cell, which cell organelles is Ricky likely to associate with the parts of the egg? Controle
Question 5 1 pts Write the equation of a line through (5,1), parallel to y=-*+1 o
27/50 converted to a decimal​​
Every integer is a rational number. True or false
Question is in picture
What is the most important purpose of government? Why?
Solve the simultaneous equations. 6x+5y=20 5x+2y=21
the fraction '' 20/40'' is the same as ___+____ which reduces to__
HELP DUE IN 10 MINUTES!! Solve for A 1/9a + 15 = 16