Chris and his friends are going to the ice cream shop
that having a sale on milkshakes. Each milkshake cost
$2.
Write an equation that represents buying any number
of milkshakes (m).
Help plz I will mark u Brainly
![Chris and his friends are going to the ice cream shop that having a sale on milkshakes Each milkshake cost 2 Write an equation that represents buying any number class=](https://us-static.z-dn.net/files/d39/53a307460a4389533190a87d68bce605.png)