Respuesta :

Answer:

2$

Step-by-step explanation:

you can see that for every mile, the cost goes up 1.5 dollars, and if you tale the lowest amount, 2 miles, multiply by 1.5 = 3, and then subtract that from 5, you get 2

2$ I hope this helps

ACCESS MORE