Nobles45 Nobles45 20-02-2021 Medicine contestada selma paid 17.64 for a 7.94-kg bag of dog food. a few weeks later, she paid $18.88 for an 8.39-kg bag at a different store. find the unit price for each bag. than state which bag is the better buy based on the unit price. round to the nearest cent