I will give you brainiest just pls answer this question!!!
![I will give you brainiest just pls answer this question class=](https://us-static.z-dn.net/files/d37/8cb3d6ef1200a73bfc37121fbcb92262.jpg)
Answer:
The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).
Step-by-step explanation:
hope that helps!!!