GIVING A BUNCH OF POINTS + BRAINLIEST FOR RIGHT ANSWER [URGENT]
Becky and Jamie each improved their yards by planting roses and seasonal grass. They bought their supplies from the same store. Becky spent $93 on 6 roses and 7 bunches of seasonal grass. Jamie spent $196 on 14 roses and 14 bunches of seasonal grass. Find the cost of one rose and the cost of one bunch of seasonal grass.
Please don't comment something incorrect just to leech. That's not cool nor is it allowed.
Format listed in image.
![GIVING A BUNCH OF POINTS BRAINLIEST FOR RIGHT ANSWER URGENT Becky and Jamie each improved their yards by planting roses and seasonal grass They bought their sup class=](https://us-static.z-dn.net/files/da3/18dad4472205f311030593814b8ee1df.png)