Julie wants to buy tulip bulbs to plant. Each bulb costs $0.50 plus a one-time $4.50 shipping cost. She has $22 to spend.
Write an equation to determine how many bulbs b Julie can buy have shipped.

Respuesta :

Answer:

0.50 x 4.50 = 69.42.00 and 22 = 47.420.00

Step-by-step explanation:

47.420.00

ACCESS MORE