Respuesta :

divide cost by quantity. The lowest rate is the best buy:

26/8 = 3.25 each

30/5 = 6.00 each

15/4 = 3.75 each

39/12 = 3.25 each

45/10 = 4.50 each

The 8 for 26 and the 12 for 39 are both the same price each and are the better buys.

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico