janiahaustin04
janiahaustin04
29-01-2021
Mathematics
contestada
$14.00 for 7 minutes
Unit rate
Respuesta :
emma020
emma020
29-01-2021
Answer:
$2/min
Step-by-step explanation:
14 ÷ 7 = 2
Therefore, $2 per minute.
Answer Link
lzornes10
lzornes10
29-01-2021
Iiighifvitfbnigcvnjggvbjjj
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
What equation can be used to find n, the number of nickels in the collection ?
The up and coming corporation's common stock has a beta of 1.05. if the risk-free rate is 5.3 percent and the expected return on the market is 12 percent, up an
Find the equation of the line with a y-intercept of -3 and a x-intercept of -4.5
An individual is infected with pathogen that I spend nutrients from its environment. In which category does this pathogen belong? A. Bacteria B.fungi C.protoza
Tom"s cow gives 2quarter gallons milk each day, How much is This in quarts
how many eggs can a single female chicken lay in a year
A grain silo has a cylindrical shape. Its radius is 7ft, and its height is 33ft. What is the volume of the silo?
The annual net sales (revenue) earned by the finnish cell phone company nokia from january 1999 to january 2004 can be approximated by r(t) = − 1.7t 2 + 5t + 28
Seth bought a 12 - ounce jar of peanut butter for $3.60. What is the unit price? Show all work!! A. $0.03/oz. B. $0.30/oz. C. $3.00/oz D. $3.03/oz
Which of the following expression is equivalent to the expression below? 4(2x + 11). Show all work! A) 8x +11 B. 6x + 44 C. 8x + 44