janiahaustin04
janiahaustin04
29-01-2021
Mathematics
contestada
$14.00 for 7 minutes
Unit rate
Respuesta :
emma020
emma020
29-01-2021
Answer:
$2/min
Step-by-step explanation:
14 ÷ 7 = 2
Therefore, $2 per minute.
Answer Link
lzornes10
lzornes10
29-01-2021
Iiighifvitfbnigcvnjggvbjjj
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
True or False A type of building that absorbs the energy of seismic waves is a fixed-base building.
Sarah is writing an essay about the mountain-climbing culture at Mount Everest in Tibet and Nepal. While revising her first draft, she creates a reverse outline
Basketball is a(n) __________ activity. a. unstructured, competitive, and group b. unstructured, recreational, and solo c. structured, recreational, and grou
Consider the equation: 2NO2= N2O4. Using ONLY the information given by the equation which of the following changes would increase the molar concentration at equ
Which of the following is true about the Palestinian Liberation Organization?
The United Farm Workers’ Grape Boycott that began in 1966
Fill in the blank with the correct negative tu command conjugation of the verb in parentheses. No (estacionar) aqui. estacionar estaciona estacionas estaciones
Everything at a small sit-down dinner party was going beautifully you go to finish off the evening with a flare by bringing in the customers fondue pot which yo
Based on the type of fat found in the following foods which would be the healthiest choice for lunch from the fruit group? apple fritter fried banana fruit Keba
Is 96 fl oz greater than 8 pt
ACCESS MORE
EDU ACCESS