Respuesta :

Answer:

52.2%

Step-by-step explanation:

To find a percentage of something you divide the amount by the maximum number:

11 + 12 = 23

12 ÷ 23 = 0.5217 = 1%

Then times 0.5217 by 100 to get the percentage of male employees

Hope that helped!

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico