md02416 md02416
  • 28-01-2021
  • Mathematics
contestada

Huong bought four fancy pens for a total of $31.80. How much did each pen cost?

Respuesta :

jja60 jja60
  • 28-01-2021
You do 31.80/4 the answer you get is how much a pen costs
Answer Link
ccmflame
ccmflame ccmflame
  • 28-01-2021

31.80 divided by 4 your welcome

Answer Link

Otras preguntas

What fraction of the large square is shaded?
A circle is defined by the equation given below.x2 + y2- x - 2y - 11/4 = 0What are the coordinates for the center of the circle and the length of the radius?A (
help me please, I’ll mark as brainliest
Your portfolio must include a minimum of the following five types of equations and solutions: Two one-step equations Two equations that contains fractions One e
In very simple terms what does an accessory and a principle mean in Law? ​
yldnis became the ruling family. And while the Carolingians commanded the controlled the pillage and gift system, this doesn't explain why they came to power. 7
uh can someone help ​
a car is traveling at 20m/s along a road. a child runs out into the road 50 m ahead and the car driver steps on the break. what must the car's decelaration be i
what is the connection between capitalism and imperialism?​
Triangle ABC is formed by connecting the points A (2,6), B (6,6) and C (6,1). What is the exact length of the hypotenuse of triangle ABC? Express your answer as