joemartinez9492 joemartinez9492
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $2.70 for 3 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins

Respuesta :

sailorsabigail1 sailorsabigail1
  • 27-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

i think your asnwer would be 14 dollers but im not to sure

hope this helps

i am so sorry if i am wrong

Answer Link

Otras preguntas

Yellowstone National Park has 124 wolves living in it. The park covers 3472 square miles. What is the population density of wolves living in Yellowstone? a. 28
What part of earth did the little ice age take place
A school with 20 standalone PCs is considering networking them together and adding a file server. Write four benefits of doing this.
three friends earned more than $200 washing cars. they paid their parents $28 for supplies and divided the rest of money equally. write an inequality to find po
What will the 6% sales tax be on purchases totalling $145.50? a. $11.64 b. $7.28 c. $8.73 d. $10.19
suggest three South African initiatives that adress:inequality in gender,rights of people living with HIV and violence against women and children
Unlike reptiles young mammals depend on their parents for a. food. b. protection. c. grooming. d. all of the above
When the cell duplicates chromosomes and separates into two separate nuclei, the cell is said to be in what phase? G0 phase interphase M phase S phase
How does the structure of this Italian sonnet by Petrarch support its theme?
4. For a drug addict, getting the drug becomes the single most powerful motivator in their life. A. True B. False