emmaleee68 emmaleee68 27-01-2021 Mathematics contestada A pound of pistachios cost $16.64. What is the unit rate per ounce? (HOW DID YOU GET YOUR ANSWER PLEASE SHOW YOUR WORK!!) A. 52.90 B. 1.04 C. 12.84 D. 458 E. 5x-8y+7 F. 25.30