A pound of pistachios cost $16.64. What is the unit rate per ounce? (HOW DID YOU GET YOUR ANSWER PLEASE SHOW YOUR WORK!!)
A. 52.90
B. 1.04
C. 12.84
D. 458
E. 5x-8y+7
F. 25.30