xvafd
contestada

Apples are on sale at four different grocery stores. Which store offers the
lowest unit rate for apples, in dollars per pound?
$4.50
McCoy's:
5 pounds
5
.
Greenland:
pound
4
$3.00
Eat Smart :
2 pounds
.
Mother Nature: SI5/pound

Apples are on sale at four different grocery stores Which store offers the lowest unit rate for apples in dollars per pound 450 McCoys 5 pounds 5 Greenland poun class=