Thank you for posting your question here at brainly. Below is the solution:
moles HClO4 = 0.100 L x 0.18 M = 0.018
moles LiOH = 0.030 L x 0.27 = 0.0081
moles H+ in excess = 0.018 - 0.0081 = 0.0099
total volume = 0.130 L
[H+] = 0.0099/ 0.130= 0.0762 M
pH = 1.12