Answer:
1 juice box cost $0.28
Step-by-step explanation:
you want to divide 12/3.36
12/3.36=0.28
Answer: $0.28 per juice box.
Step-by-step explanation:
What we need to do is divide $3.36 by 12. The answer will be 0.28 which we can translate into cents.